Nová kniha Ireny Obermannové o lásce a jednom nevšedním životním osudu

V nejnovější publikaci vsadila spisovatelka opět na lásku. Ne ledajakou. Inspirovanou milostným vztahem spisovatele Franze Kafky k české novinářce, spisovatelce a překladatelce Mileně Jesenské.

Z románu:

… nejlíp Tě vidím z dálky, v onom jasnozřivém okamžiku, když Ty ještě nevidíš mě. Tehdy jsi mi nejbližší, tehdy jsi mi nahý, protože Tě vnímám sebou neporušeného. Tak Tě vidím i teď na náměstí… čekáš, napjatý, nervózní a šťastný. Jak vím, že jsi právě takový? Jsem právě taková. Skoro běžím, abys mě nevyhlížel ani o vteřinu déle. Padnem si do náruče, je to tak samozřejmé, pro Tebe možná překvapivé, ale já přece jsem Tvoje nečekanost, Tvoje náhlá vášeň, dětská bezprostřednost. Tvoje naléhavá ženskost.

Irena Obermannová o své knize:

„Tato knížka je založena na úplně jednoduchém nápadu. Je známá knížka Dopisy Mileně od Franze Kafky.  A já jsem dostala nápad, že by se našly, fiktivně samozřejmě, dopisy, které psala Milena Kafkovi. Je to o její lásce ke Kafkovi a nejenom o tom. Nápad tvoří určitý rámec, záminku k tomu odvyprávět  celý životní příběh Mileny Jesenské, který byl závratný. Milena Jesenská byla neskutečně dobrodružná žena,  která byla nesmírně statečná. Byla to velká provokatérka, která úplně všechny štvala, čímž mně je velmi blízká.“

Kniha vyšla v nakladatelství Motto http://www.albatrosmedia.cz/dopisy-kafkovi.html

 

Napsat komentář

css.php