„O kuchařce jsem snila často“, prozradila novinářka a muzikantka Karolína Kamberská

Drobná, energická a taky nepřeslechnutelná dáma, co se umí otáčet nejen v životě ale i v kuchyni. To je Karolína Kamberská. Vystudovaná politoložka, muzikantka, textařka, novinářka a matka tří dětí. Nyní také moderátorka kulinárního pořadu Karolína domácí kuchařka v televizi Prima a autorka čerstvě vydané knihy receptů se stejným názvem.

Až do září letošního roku jste mohli Karolínu Kamberskou znát z pódií. Kdo by neznal folkové duo Sestry Steinovy. Karolína nejen krásně zpívá, je také podepsána pod řadou textů. Svoji schopnost zacházet se slovem zúročila i jako novinářka. Možná jste její články zaznamenali v lifestylovém časopise Marianne, kde působí jako gastronomická žurnalistka. Každopádně se právě od září díky novému pořadu televize Prima s názvem Karolína domácí kuchařka rozšířil okruh jejích obdivovatelů o televizí diváky. I čtenáři si ale přijdou na své, zejména ti, kdož milují dobré jídlo. Karolíniny recepty z obrazovky dostaly totiž i knižní podobu. Její první kuchařská kniha má shodný název s televizním pořadem, tedy: Karolína, domácí kuchařka. A najdete v ní mnohem více receptů, než jste doposud mohli vidět v televizi. Některé jsou léty vybroušené k dokonalosti, jako jsou ty po autorčině babičce, tetě či ze starých kuchařek, pro které má Karolína slabost. Jiné jsou ovlivněné vzpomínkami z cest, úrodou ze zahrady či životními zkušenostmi maminky tří dětí. Mají ale jedno společné. Jsou v nich použité dostupné suroviny a většinou nejsou nijak složité. To mi imponuje stejně jako Karolínina slova v předmluvě kuchařky: „Snažím se vařit tak, abychom vždycky měli na stole něco skvělého, ale aby mi zároveň zbyl čas i na ostatní radosti života.“ To se mi líbí. Je to i moje filozofie, a to vařím opravdu ráda. Nejde o to prožít život v kuchyni. Ale dobré jídlo k životu fakt patří. Stejně tak jako patří tahle kuchařka do vaší kuchyňské knihovničky. Je totiž „odžitá“ a „provařená“. A moderní v tom dobrém slova smyslu. Oprašuje staré recepty tak, aby chutnaly i v našem uspěchaném století. Uvaříte podle ní, když nemáte moc času, nebo když si chvíli na kouzlení v kuchyni vyhradíte. Vychutnáte si s ní zkrátka chvíle všední i sváteční a ještě vám zbyde čas na to ostatní, co je pro vás důležité. Navíc je graficky velmi příjemně zpracovaná.

Karolína o té „své“ kuchařce vždycky snila a sen se jí vyplnil. A já doufám, že nezůstane u té jedné. Autorka si k ní prošla dlouhou cestu od absolventky politologie, mateřství, lifestylovou žurnalistiku… Vztah k dobrému jídlu ale měla vždycky. Jídlo je podle ní zajímavé. Je to pestrý obor, ve kterém si nikdy nemůžete připadat jako znalec. Navíc – přináší radost do života. Tak vám s touto knihou přeji co nejvíce radosti nejen v kuchyni!

Koupíte za 399 Kč.

 

Text: Martina Hühneová

Foto: Archiv televize Prima

 

 

Napsat komentář

css.php