Vstávat v půl třetí ráno? To není žádný med!

Moderátora a editora Sportovních novin televize NOVA Petra Plintoviče vyzpovídal na golfovém hřišti v Darovanském Dvoře Petr Burger.

Možná by se na úvod hodilo říct, tak co sporťáku, už máš chlapa? Tahle legendární věta z pořadu Tele Tele „poškodila“ mnoho sportovních moderátorů v zemi. Petr Plintovič, kterého mimochodem znám ze svého působení v Radiožurnálu, si pořad pochvaluje a bere to samozřejmě s humorem. Petr Plintovič je moderátorem Sportovních novin televize NOVA a zároveň také editorem. Známe se už nějaký pátek a tak jsem si řekl, že by nebylo špatné prověřit jeho golfové kvality. Mé pozvání přijal a tak jsme se setkali na golfovém hřišti v Darovanském dvoře. Ale pěkně popořadě.

Kromě sportovních zpráv televize NOVA také edituješ. Co je pro tebe víc?                                                                                                                                                              

Každá funkce má něco do sebe. Když edituji, což je jakýsi vedoucí denní směny, jsem zodpovědný za obsah reportáží a vůbec za skladbu celého dne. U našich reportáží je podstatné vypíchnout nejdůležitější fakta a nejzajímavější věci. Ty pak co nejlépe naformulovat a vyrobit reportáž tak, aby byla pro diváka co nejsrozumitelnější a zároveň příjemná, zajímavá. Když moderuji, jsem zodpovědný za to, abych na diváky u obrazovek co nejpříjemněji zapůsobil, zaujal je, vtáhl je do děje. Zkrátka aby si sportovní noviny užili. Jinak přes den musí moderátor projít maskérnou, kostymérnou, to je změna oproti editorské práci. Takže shrnutí je asi takové, obojí mě naplňuje.

Dělat ráno Snídani, to je hodně o vstávání a odříkávání si různých večerních radovánek.                                                                                                                            

Příjemné to fakt není. Komu by se chtělo z postele v půl třetí ráno? Pravda někdy si 15 minut přispím, ale po třetí hodině vyrážím z Mladé Boleslavi, abych byl ve čtyři na Nově. Přede mnou je pak příprava reportáží, návštěva maskérny a kostymérny a v 5:55 začíná vysílání.

Kdo je na NOVĚ tvým parťákem? Na koho se můžeš v každé situaci spolehnout?

Raději nebudu jmenovat, abych na někoho nezapomněl. Ale parta lidí je na Nově skvělá, a to nejen ve sportovní redakci. Ne že bychom se vídali každý týden mimo zaměstnání, ale když už se párkrát do roka sejdeme mimo práci, stojí to za to. Ale co se týče golfu, tak na golfovém hřišti jsem nejraději s Dušanem Mendelem, což je vedoucí sportovního programu na Nově a neustále mě poráží. Hrajeme vždy o kávičku. Pár jich už na můj účet vypil.

Kolik let se dá tahle práce dělat? Je to v tvém případě na celý život?                                                                                                                                                                            

Kéž by! Práce mě stále baví a naplňuje, takže bych si to přál. A jak dlouho se dá dělat? Asi do té doby, dokud o mě bude zájem.

Jak vypadají tvoje mimosportovní aktivity? Jsi třeba člověk, který si rád uvaří, zajde do kina, apod.                                                                                          

Vařím rád, ale málo. Baví mě najít si recept na internetu a podle toho pak jídlo vytvářet. Do kina chodím spíše na české filmy. Jinak se můj život hodně točí kolem sportu, ještě hraju fotbal a samozřejmě hodně času mi zabere moje čtyčletá dcera Nicolka.

A jak bude vypadat tvoje léto? Bude pracovní, nebo si dopřeješ trochu odpočinku někde v zahraničí?                                                                                                  

Bude pracovně odpočinkové. Dovolenou mám zatím naplánovanou časově, ale místo budeme teprve vybírat. Ale to je v mém případě většinou na poslední chvíli. Loni jsme byli v Turecku, tam bych se už letos bál z bezpečnostních důvodů. Takže volba padne asi na jinou destinaci.

 

Tak děkuji za rozhovor a doufám, že se uvidíme při odvetě na golfovém hřišti.

Petr Burger

 

Co mu zaručeně udělá radost a co ho zaručeně naštve? Povedená rána v golfu, dobré jídlo – naštve pokažená rána v golfu a lež.

Jaké ženy preferuje? Ty krásné :-)

Jaká auta má rád? Bezpečná a spolehlivá

Kolik času tráví v posilovně? 2x až 3x třikrát týdně po hodince.

Nějaké životní motto? Žádné mě nenapadá, takže asi žádné nemám.

Je něco, co by na sobě změnil? Konečně bych se chtěl pořádně naučit ten golf.

Oblíbený parfém? Momentálně Sergio Tacchini a Davidoff

Osobní limity? Žádné si nedávám, pak nemůže dojít ke zklamání.

Co by chtěl v životě dokázat? Zahrát hole in one :-)

Co vidí, když se podívá na noční oblohu? Hvězdy :-)

 

Napsat komentář

css.php